Виклики територій

08 10

Слабка співпраця між владою та бізнесом

Розвиток територій неможливий без тісної співпраці між владою та бізнесом, що наповнює місцевий бюджет податками. Така співпраця має відбуватись у продуктивний, неконфліктний спосіб, прозоро і без корупційних механізмів. Часто території не знають, за допомогою яких саме механізмів можна налагодити таку співпрацю.

Для міст та регіонів має сенс формувати окремі програми співпраці з великим місцевим бізнесом, – окреслюючі програми, якими може займатись орган влади, а де можлива допомога великого бізнесу, зокрема через програми розвитку територій присутності (програми соціальної відповідальності бізнесу). Великий та середній бізнес можуть об’єднуватись у кластерні ініціативи та кластери. Влада може співпрацювати з великим бізнесом у рамках державно-приватного партнерства щодо великих інфраструктурних проектів, або знакових для території проектів. Місцева влада ти місцевий бізнес можуть на паритетних засадах створювати центри підтримки бізнесу, агенції місцевого розвитку, фонди мікрокредитування, фінансувати аналіз потреб бізнесу в людських ресурсах, спільно проводити профорієнтаційні заходи, співпрацювати у проектах рекультивації закинутих територій, залученні інвесторів, зокрема через центри залучення інвестицій. Критично важливою є прозора співпраця місцевого бізнесу та влади у проектах просторового розвитку.

PPV Knowledge Networks розробляє концепції та впроваджує проекти міжсекторної співпраці. Дізнайтесь більше на нашому сайті.