Виклики територій

02 10

Відбувається відтік людей

Території без перспектив економічного розвитку стикаються з проблемою відтоку талантів у більш динамічні міста та регіони, – конкуренція за людей між містами та регіонами лише зростатиме.

Для молоді ключовим фактором стає якість робочих місць, – використання технологій та креативу. Тому розвиток креативних індустрій, підтримка технологічного бізнесу через співпрацю з вищими навчальними закладами, створення технопарків, центрів трансферу технологій стає критично важливим для більших міст. Середні та малі міста можуть починати з підтримки бізнес-інкубаторів, розвитку посівного фінансування, надання грантів для створення власних бізнесів. У всіх містах важливим є аналіз потреб у людських ресурсах місцевих бізнесів та відповідна профорієнтація. У випадку великої кількості незайнятого населення, для території має сенс залучати інвесторів, зокрема в індустріальні парки. Окрім економічної складової, важливим фактором для вибору місця проживання є якість міських просторів. Тут містам знадобляться проекти просторового розвитку, рекультивації закинутих територій та розвиток місцевої інфраструктури. Люди також мають пишатися своїм містом / територією – потрібна промоція регіону та втілення знакових для території проектів.

PPV Knowledge Networks надає послуги з проведення аналізу потреб бізнесу у людському капіталі, підбору інструментів розвитку території, розробки техніко-економічних обґрунтувань, бізнес-планів та створення організацій розвитку територій. Дізнайтесь більше на нашому сайті.